15 lecie Stowarzyszenia Cudownego Medalika w parafii NSPJ w Trzebiczu

15 lecie Stowarzyszenia Cudownego Medalika w parafii NSPJ w Trzebiczu

Uroczystość Jubileuszowa Apostolatu Maryjnego w Trzebiczu odbyła się 22 września 2012 roku. Przygotowania były długie, przede wszystkim na modlitwie przed Niepokalaną. Ks. Proboszcz Tadeusz Wołoszyn polecał Bogu Wspólnotę na comiesięcznych czuwaniach fatimskich. Bóg nas wysłuchał . Dziś w naszych sercach tyle radości . Towarzyszy nam pokój serca. Jesteśmy wdzięczni Niepokalanej za tę Uroczystość.

Apostolat Maryjny w naszej Parafii został założony we wrześniu 1997 roku. Na Dekanalnym Dniu Skupienia 26 października przyjęto do Apostolatu 16 członków, przewodniczący został Piotr Rech. Od 27 grudnia 1999 roku funkcje przewodniczącej pełni Helena Rutkiewicz. W tym przyjęto 17 członków , do wieczności odeszło 10 członków. Obecnie, w czasie Jubileuszu Wspólnota liczy 23 członków. Uroczystością towarzyszył podniosły nastrój, świąteczny klimat i piękny wystrój świątyni. , jej obejścia i sali wiejskiej. Na uroczystości przybył J.E. Ks. Bp Paweł Socha, ks. Zbigniew Wokotrub – założyciel wspólnoty, kapłani z Dekanatu. Świętowanie rozpoczęło się od modlitwy za zmarłych na cmentarzu. Wróciły wspomnienia wspólnie przeżytych lat gdy byli wśród nas. Następnie trwaliśmy na modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem w Kościele. O godzinie 11.00 przybył Biskup do świątyni. Na uroczystościach obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Drezdenko Maciej Pietruszak. Na początku powitaliśmy naszego Pasterza kwiatami i chlebem. Ksiądz Proboszcz poprosił Księdza Biskupa o Mszę świętą w intencji Apostolatu, powitał zebranych . Wyraził wielką radość z obecności kapłanów wraz ze Wspólnotami z parafii Drezdenko , Nowe Drezdenko i Stare Kurowo. Do Liturgii włączyli się młodzi z KSM-u (10 – lecie) i Białej Armii. Ksiądz Biskup podkreślił , że ważne jest dziś , by Kościół wypełniał się Wspólnotami starszych , dzieci i młodzieży. Po kazaniu Bikup przyjął nowych członków do Wspólnoty Apostolatu Maryjnego: Majowicz Dorota , Sibik Helena , Owaczarzak Roman, Kęsy Zdzisłąwa, Jakubowska Bernadeta. Na zakończenie Eucharystii ksiądz proboszcz podziękował , a nowi członkowie wręczyli kwiaty z zapewnieniem o modlitwie. Duchowo umocnieni i szczęśliwi powędrowaliśmy na salę wiejską na Agapę. Na centralnym miejscu była umieszczona figurka Niepokalanej i zapalone świece. Dookoła stoły bogato zastawione. Przybyło nas na posiłek 98 osób/ Gościliśmy się …. czym chata bogata….

Podczas agapy była prezentacja grup , wspomnienia , prezenty , życzenia i niekończące się podziękowania. Ks.Biskup i Burmistrz i goście dokonali wpisu do kronik Apostolatu i KSM-u. Uroczystości zakończyły się Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Dziś dziękujemy wszystkim, którzy przybyli i wzięli udział we wspólnej modlitwie Jubileuszowej.

Dziękujemy księdzu biskupowi , że znalazł dla nas czas , księdzu proboszczowi za modlitwę i serce kapłańskie. Wszystkim Bóg zapłać.

Przy tym święcie życzymy wielu łask od Jezusa za pośrednictwem Maryi….

Wszystko z Niepokalaną……..