Modlitwa o Nowe Powołania Kapłańskie i Zakonne

W dniu 10 maja 2014 podczas Pielgrzymki Liturgicznej Służby Ołtarza do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu każda Parafia wchodząca w skład Diecezji Zielonogórski Gorzowskiej z rąk J. E . Ks. Bpa Stefana Regmunta otrzymała kopię obrazu Matki Bożej Paradyskiej.

Nasz Pasterz Diecezji gorącą zachęcał Ministrantów , aby podczas modlitwy po służeniu odmawiali poniższą modlitwę.

Naszą Parafię reprezentowali  : Ksiądz Proboszcz , oraz, Nadzwyczajny Szafarz Komunii Świętej Radosław Zemsta, Ministranci .

paradobraz

Powyższy wizerunek przywieźliśmy do naszej Parafii i umieściliśmy w zakrystii , w naszej Matce - Trzebiczu.

Wszystkich mieszkańców , proszę , aby włączyli się w modlitwę o nowe ,

święte powołania kapłańskie z naszej Parafii.

Dziękujmy także za wszystkich ,

którzy odpowiedzieli na wezwanie Pana.

mbpaeadyz

Powołaj Panie spośród nas

nowych kapłanów Twojego Kościoła.

Pomóż wezwanym rozpoznać Twój głos

i daj im moc , by poszli za Tobą.

Matko Boża pamiętaj o mnie.

Ozdobo Paradyża módl się za nami.

Modlitwa  "Przyjaciół Paradyża "

Niepokalana Dziewico , Maryjo ,

której Bóg powierzył wychowanie Jezusa,

Zbawiciela świata, bądź wychowawczynią licznych młodych ludzi , których Duch Święty rozpali pragnieniem pójścia na służbę Odwiecznej Miłości.

Upraszaj im łaskę rozeznania i odczytania daru powołania i gotowość pokornego pełnienia woli Bożej aż do całkowitego zapomnienia o sobie i zjednoczenia z Jezusem.

Wszystkim powołanym bądź pomocą i ostoją w czas próby i zwątpienia. Twojej opiece i obronie polecamy szczególnie nasze Seminarium Duchowne , aby nieustannie wzrastała tam pokora i cierpliwość . pracowitość i uczciwość , wiara żywa a nade wszystko miłość do Ciebie  i Twojego Syna , ranionego grzechami w sercach ludzi .

Matko Cierpliwie Słuchająca miej w szczególnej opiece tych kapłanów i kleryków , którzy dzisiaj potrzebują Twej pomocy.

Ozdobo Paradyża , Matko Słowa Przedwiecznego , nie gardź słowami moimi ,

ale je łaskawie wysłuchaj. Amen.