Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Parafia Trzebicz
ul. Szkolna 3
66-530 Drezdenko
Telefon  957624592/609831901

Proboszczowie i Wikarzy

Kleryk Radosław Zemsta
Odsłony: 1506

Poprzedni proboszczowie :

  • ks. Teofil Widełka  - 27.05. 1945 r.- 1 .05.1946 r.

  • ks. Jan Wujek MSF 1.05.1945 r. - listopad 1946 r.

  • ks. Stefan Zagrodzki CRL listopad 1946 r. - sierpień 1948 r.

  • ks. Wacław Rybicki - listopad 1946 r. - sierpień 1948 r.

  • ks. Leopold Filipowski  sierpień 1948 r.-19.06.1950 r. ,  Urodzony  03.11.1894 roku . Wyświęcony w 1918 roku.

  • ks. Wiktor Markiewicz 24.08. 1950 r.-9.03. 1957 r.  ze Słupska. Urodzony 05.09.1908 roku. Wyświęcony w 1935 roku.

  • ks. Józef Jagiełło 9.03. 1957 r. -24.05. 1961 r.  Poprzednio był wikarym w Krośnie . Urodzony 04.07.1907 roku. Wyświęcony w 1936 roku.

  • ks. Stefan Kałużny 28.05 .1961 r. - 20.07. 1968 r.

  • ks. Władysław Kasprzak 20.07.1968 r. - 25.08. 1988 r. , Żył w latach 11.08.1930 - 30.06.1994 r., pochowany na cmentarzu komunalnym w Trzebiczu. Wyświęcony w 1956 roku.

  • ks. Stanisław Grudzień -  25.08.1988 r. - 24.09.1994 r.  Pochodzi z Sokolowej Dąbrowy . Urodzony 01.09.1940 roku. Wyświęcony w 1977 roku. Przeniósł się do Łącka.

  • ks. Henryk Urzykowski  25.09.1994 r. - 25.08.1996 r. Urodzony 25.12.1952 roku. Wyświecony w  30.04. 1978 roku. Pochodzi z diecezji koszalińsko - kamieńskiej. Od 21.08.1997 roku proboszcz w parafii pw Wniebowstąpienia Pańskiego w Brzeżnie.

  • ks. Zbigniew Wokotrub 25.08. 1996 r. - 06.08.2002 r.  Urodzony  08.06.1957 roku . Wyświęcony w 1982 roku. Obecnie Ksiądz Proboszcz w  parafii pw. Narodzenia NMP w Siedlisku.   >> zdjęcie <<

  • ks. Antoni Bołbot 06.08.2002 r. - 31.07.2009 r. Obecnie proboszcz parafii NMP Różańcowej w Lubniewicach.  >> zdjęcie  <<

Księża wikarzy:

  • ks. Andrzej Ruta 07.01.1959 r.  - 13.05.1961 r.   Żył w latach 23 listopada 1930 - 07 listopada 2008 r.

  • ks. Jan Tokarz - 4.04.1959 r.  W latach 1969-1980 proboszcz Parafii Jaworzno.

  • ks. Joachim Feński - 01.06.1961 r. - 15.06.1961 r.

  • ks. Kazimierz Podgórski -15.06. 1961 r. - 16.04.1963 r. , przeniesiony do parafii w Ośnie Lubuskim w 1963 r. Obecnie rezydent w Kamieniu Pomorskim w Parafii św. Ottona.

  • ks. Mieczysław Bujalski -20.04.1963 r. - 16.05.1963 r. Zginął śmiercią tragiczną w Świebodzinie 16.05.1963 r.

  • ks. Leon Grochalski SDS - 31.05.1963 r. - 27.06.1963 r.   W latach 1968 - 1974 proboszcz parafii Sycewice 

  • ks. Franciszek Marciniak  - 01.07.1963 r. - 17.08.1965 r. Żył w latach  04.09.1930 -20.04.2002.

  • ks. Ignacy Tarczyński  - 15.08.1965 r. -  13.09.1965 r. Urodził się 1.12.1932 w Buchaczu (obecnie Ukraina). Po wojnie zamieszkał w Sulęcinie. Po zdaniu egzaminu maturalnego w Niższym Seminarium Duchownym w Gorzowie w 1955 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Gościkowie - Paradyżu. Po przyjęciu święceń kapłańskich 24.06.1962 pełnił posługę kapłańską, jako wikariusz w parafiach:

    - pw. św. Gertrudy w Trzebiatowie (1962-1964),

    - pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Mirosławcu (1964-1965),

    - pw. Wniebowzięcia NMP w Szczecinie – Dąbie (1965-1967)

    - pw. św. Wojciecha w Kargowej (1967-1969)

    0d roku 1969 przebywał na urlopie zdrowotnym. W dniu 22.09.1970 został mianowany rezydentem w parafii pw. św. Antoniego w Człopie. W roku 2002 formalnie został przeniesiony w stan spoczynku jako emeryt. Zmarł 2 stycznia 2013 roku w Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.

  • O . Wiktor Andrzejcak OFM Conv. -  20.12.1965 r. - 02.07.1966 r.

  • ks. Kazimierz Sałternik - 31.07. 1966r. wikariuszem zostaje,  odprawia Msze św. prymicyjną , 14 .09 .1968 r. zostaje zwolniony z obowiązków wikarego. Urodzony  10.04.1941 roku. Wyświęcony 16.06.1966 roku. Ksiądz proboszcz w Runowie Pomorkim w Paraffii pw MB Królowej Polski

  • ks. Stanisław Jania  - 14.09.1968r. zostaje wikariuszem , 01.08.1970 r.  zostaje zwolniony z obowiązku wikarego, mianowano go na wikariusza w parafii Ustronie Morskie. Śp. Ks. Kanonik Stanisław Jania urodził się 30 kwietnia 1939 w Mszanie Dolnej. Tu skończył szkołę podstawową, następnie uczył się w Liceum Ogólnokształcącącym w Rabce. Po ukończeniu Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie w dniu 11 kwietnia 1965 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk arcybiskupa Karola Wojtyły w Katedrze na Wawelu. Po święceniach w latach 1965 do 1968 pracował jako wikariusz w parafii pw. Wszystkich Świętych w Wieprzu k. Andrychowa. Następnie był wikariuszem tylko jeden miesiąc w parafii pw. Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Biskup Ignacy Jeż prosił metropolitę krakowskiego kardynała Karola Wojtyłę, aby wysłał na pólnocne tereny Polski księży do pracy duszpasterskiej. Wśród pięciu kapłanów, którzy się wówczas zgłosili, był ks. Stanisław Jania. Na północy Polski od 1968 roku ks. Jania pracował jako wikariusz w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu k. Drezdenka, następnie w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ustroniu Morskim od 1971 do 1973 roku. Potem pełnił funkcje kapelana biskupa Ignacego Jeża - ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Był również kapelanem szpitala w Koszalinie. W 1978 roku został mianowany proboszczem parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Żydowie (diecezja koszalińsko-kołobrzeska). Funkcję proboszcza w Żydowie ks. Stanisław pełnił przez sześć lat. We wrześniu 1983 roku został mianowany proboszczem parafii w Wieprzu koło Żywca, pełniąc tę funkcje do sierpnia 2012 roku. Zmarł 9 lutego 2014 roku w Krakowie. < zdjęcie >   

  • ks. Romuald Tomaszewski  -  01.08.1970 zostaje w wikarym  -  21.06.1971 r. zwolniono go z obowiązku wikarego.

  • ks. Adam Maduzia - Urodził się  29.04.1945 roku . Święcenia kapłańskie przyjął 1970-06-28.     Do parafii przybył 21.06.1971 r. , 16.09.1971 r. zwolniono go z obowiązku wikarego. Zmarł 16.03.1996 roku w Kanii.

  • ks. Olichwer Antoni sierpień 1981 r. – sierpień 1983 r.  Obecnie jest proboszczem w parafii pw. św. Bartłomieja Apostoła w Lginie.

  • ks. Kotula Stefan sierpień 1983 r. – sierpień 1984  Obecnie jest proboszczem w parafii pw. Trójcy świętej  w Krzepielowie.

  • ks. Oracz Stanisław sierpień 1984 – 30.07. 1987 r.  Przeniesiono go do Gorzowa Wlkp. Obecnie ks. prałat , proboszcz Parafii Kolegiackiej pw. NMP Wspomożycielki w Pile , dziekan dekanatu Piła .

  • ks. Prostak Roman 1986

  • ks. Kozłowski Jan 1987 – 1988   Przybył do parafii 1.08.1987 roku, parafię opuścił w dniu 25.08.1988 r.

  • ks. Tomasz Szydełko - 01.06.2012 - 30.07.2012 r < zdjęcie >