Sakrament Bierzmowania Dekanat Drezdenko

W dniu 6 kwietnia młodzież oraz osoby dorosłe z naszego dekanatu w kościele , w Drezdenku przyjęły sakrament bierzmowania. Eucharystii oraz sakramentu bierzmowania udzielił J.E. Ks. Bp . Tadeusz Lityński.

Galeria

 

 

IMG 20240406 WA0025

 

Boże Narodzenie 2023 r.

Boże Narodzenie  to dzień  wyjątkowy podczas , którego wspominamy Narodenie Pana Jezusa. W Polsce tradycją  jest  gromadzenie domowników  przy stole wigilijnym  z 12 potrawami gdy wzejdzie pierwsza gwiazdka. Rozpoczynamy je odczytaniem fragmentu O Narodzeniu Pana Jezusa , następnie składamy sobie życzenia z opłatkiem w ręku. Później udajemy się do naszych kościołów na Pasterkę . Jest to wyjątkowa noc , gdzie w kościołach znajduję się żłóbek z figurkami.  Na początku Eucharystii  w kościele  jest ciemno  , aby na słowa kapłana Chwała na wysokości Bogu  rozświetlić  całą świątynię. Znak ten   symbolizuje coś niezwykłego , wyjątkowego , jakim było Narodzenie . Opisane to zostało w Starym Testamencie w księdze Izajasza  w słowach : "Naród kroczący w ciemnościach ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków światło zabłysło. Pomnożyłeś radość, zwiększyłeś wesele". Tym narodem jesteśmy My , którzy przyszliśmy Jego powitać .  Nasze świątynie , domostwa ,jak co roku są pięknie ustrojone ,przez co wyrażamy co dla nas jest najważniejsze.

GALERIA

 

IMG 20231224 212331 BURST7

„W oczekiwaniu na przyjście Pana”

„W oczekiwaniu na przyjście Pana”
Za nami już pierwszy tydzień adwentu. Wszyscy wierzący weszli w ten okres z radością, bowiem przygotowują się na przyjście nowonarodzonego Jezusa. Dla wielu wiernych Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebiczu to nie tylko czas modlitwy podczas mszy roratnich. To również pora, w której społeczność naszej malej wspólnoty angażuje się w działania mające na celu integrację oraz kultywowanie tradycji związanych z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.
Zmotywowane przez swego kapłana dzieci, niosąc lampiony w dłoniach, chętnie uczęszczają do kościoła, cieszą się z faktu udziału w czuwaniu na oczekiwanie Pana. Proboszcz parafii Trzebicz, ks. Tadeusz Wołoszyn, swoim darem dobrego pasterza potrafi je bowiem odpowiednio zachęcić do wysiłku roratniej modlitwy.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu nie tylko w ten sposób przygotowują się do świąt. Dzieci i młodzież z radością biorą udział w proponowanych przez swoją placówkę działaniach, które już na stałe wrosły w kalendarz nie tylko szkoły, ale też lokalnej społeczności. Koncert mikołajkowy wraz z Rodzinnym konkursem na ozdobę bożonarodzeniową, bo o nich mowa, stały się już bowiem tradycją. W czwartkowe popołudnie, 7.12.br., w gościnnych progach trzebickiej szkoły pojawili się nie tylko jej uczniowie, ale też ich rodziny i przyjaciele. Wszystko to za sprawą p. Marty Kwiatkowskiej, która wraz ze swoimi podopiecznymi z kl. 0 przygotowała piękny występ w formie jasełek. W przedstawienie opisujące historię narodzin Jezusa zaangażowani byli również wszyscy uczniowie z innych klas – pod opieką p. Aleksandry Rudkiewicz grali i śpiewali piękne kolędy, wprowadzając licznie zgromadzoną widownię w klimat nadchodzących świąt. Śliczna sceneria wraz z odpowiednim wystrojem szkoły dopełniły całości.
Rodzinny konkurs na ozdobę bożonarodzeniową, nad którym czuwała p Jolanta Kłos, dostarczył jego uczestnikom wiele radości. Był okazją do wspólnych działań podczas tworzenia prac – cudnych stroików, choinek i innych pomysłowych dekoracji, które były wyrazem ich zaangażowania i kultywowania tradycji zapoczątkowanej wiele lat temu przez szkołę. Konkurs ten zawsze budzi wiele emocji, gdyż to uczniowie i pracownicy szkoły wybierają najpiękniejsze prace, oddają swoje głosy na swoiste dzieła sztuki. W tym roku najbardziej zachwyciły ozdoby wykonane przez rodziny Aleksandra Ambroszkiewicza, Natalii Dymlanczuk, Mai i Adriana Wrzesińskich oraz Leny Czoszyk. Były one niezwykle pomysłowe i misternie wykonane.
Tę zorganizowaną przez szkołę imprezę integracyjną umilił kącik tzw. słodkiej kawiarenki prowadzonej przez rodziców, gdzie uczniowie i ich najbliżsi mogli skosztować pysznych ciast przygotowanych przez zaangażowane mamy. Można też było wziąć udział w prowadzonym przez p. Annę Owczarzak kiermaszu książek, który cieszył się sporym zainteresowaniem.
Kultywowanie tradycji i obyczajów, które przynależą do danej społeczności, jest ważnym elementem jej tożsamości, świadczy o silnych więzach łączących tę społeczność. Rolą dorosłych jest pokazanie dzieciom, jakie jest ich znaczenie i co można robić, by nie stracić swoich korzeni. Trzebicz robi to znakomicie.
 
 

Rozgrywki ministranckie 2023 r.

W dniu 2 grudnia odbyła się LIga Ministrancka w Piłkę Nożną . Ministranci z naszej Parafii udali się do Parafii NSPJ w Drezdenku , gdzie sprawowana byla Eucharystia. Po niej udali się na Halę Sportową , gdzie odbywały się mecze ministrantów.

 

408136284 2636143919876686 4162877456430455949 n

Odpust w Gościmiu

Rozpoczęliśmy Adwent - Czas Radosnego Oczekiwania na Przyjście Pana.  W kościele , w Gościmiu obchodziliśmy Odpust - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP , czyli urodziny  naszej wspólnoty lokalnej. Podczas Eucharystii modliliśmy się dla żywych o potrzebne łaski , dla zmarłych  o nagrodę życia wiecznego.  Dzieci z klasy 3 otrzymały książeczki i medaliki , które zostały poświęcone.  Po komunii otrzymały także upominki za dobre uczynki , które wykonywały w domu i zapisały je w serduszkach, które przyniosły do kościoła .Przygotowały one również w domach  lampiony, które roświetlają drogę na przyjście Pana.

 

IMG 20231203 101557

 

 

 

IMG 20231203 101605

 

22 listopad - Cecyliada w Drezdenku

22 listopada  w Parafii pw. Przemienia Pańskiego w Drezdenku odbyła się Cecyliada z okazji przypadającego wspomnienia św. Cecyli, która jest muzyki kościelnej. Wśród występujących  można było zobaczyć mieszkańców naszej Parafii , którzy  angażują się poprzez śpiew w chórach , scholi w naszym dekanacie.

404554807 335784422427058 7375904922285837886 n

 

 

 

26 listopad Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechwświata

26 listopada  w tym roku przypadła Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W naszej diecezji jest to dzień naszego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Jednej z wnęk znajdują się obraz Matki Boskiej Paradyskiej. Podczas dzisiejszych Eucharystii czytany był List Rektora Seminarium , wspieraliśmy seminarium  finansowo  , modliliśmy się za  kleryków , wykładowców , oraz nowe powołania kapłańskie. W kościele , w Gościmiu przygotowano okolicznością dekorację z tej okazji.

 

IMG 20231125 185343

 

 

11 listopad - Święto Odzyskania Niepodległości

11 listopada obchodzimy Święto Odzyskania Niepodleglości , podczas którego modlimy się w intencji tych , którzy zginęli za Ojczyzne w 1914-1918 roku. Podczas Eucharystii wspominamy tamte czasy oraz prosimy za naszą Ojczyznę, aby żyło się w niej jak najlepiej.Przy naszych kościołach jak zawsze zostały zawieszone flagi przypominające te święto. Św. Jan Paweł II powiedział do Nas Polaków: ""TO JEST MOJA MATKA TA OJCZYZNA...", dla pamiętajmy o tym i niech to będą słowa do refleksji.

400726039 3579036379081471 8349206689341200857 n

Listopadowa pamieć o zmarłych

Listopad to miesiąc, w którym szczagólnie wspominamy zmarłych z naszych rodzin. Odwiedzamy nasze cmentarze zapalając znicz oraz stawiając kwiaty naszym bliskim. Jest to wyraz szacunku , że o nich pamiętamy. Drugim ważnym elementem jest modlitwa w ich intencji. Każdy potrzebuje wsparcia, gdyż jesteśmy ludźmi grzesznymi. Przez pierwsze 8 dni listopada możemy zyskać odpusty , czyli darowanie win dla dusz w czyścu cierpiących.

 

IMG 20231101 121735

 

 

29.10.2023 r. -Imieniny księdza proboszcza

Jak co roku w ostatnią niedzielę października w naszych kościołach złożyliśmy życzenia księdzu proboszczowi z okazji przypadających imienin . Życzyliśmy przede wszystkim zdrowia , dużo sił  oraz radości z pełnionej posługi kapłańskiej.

zyczenia imieninowep

Powiatowy Konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II 2023 r.

19 października w Szkole Podstawowej w Trzebiczu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II. Na uroczystość przybyli J.E. Ks. Bp Tadeusz LItyński , Kurator Oświaty oraz władze powiatu i gminy Drezdenko. Uczestnikami konkursu były dzieci ze szkół z naszego powiatu, którzy wraz z opiekunami przybyli na konkurs. Podczas uroczystości Ksiądz Biskup Tadeusz włączył kolejne młode pokolenie  do Szkolnego Koła Caritas , która działa w miejscowej szkole. Na koniec przedstawiciele Parafii złożyli życzenia Ordynariuszowi Diecezji z okazji przypadających imienin.

Pierwsze miejsce zajęła Krystyna Sikora, uczennica SP w Trzebiczu. Na drugiej lokacie uplasowała się Wiktoria Rogalska, uczennica SP w Niegosławiu. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Czarnecka ze SP w Starym Kurowie. W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce przypadło SP w Trzebiczu, drugie miejsce – SP w Niegosławiu, a trzecie miejsce zajęła SP w Lipkach Wielkich. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody.

GALERIA

 

IMG 20231019 WA0052

23 Dzień Papieski " Cywilizacja Życia"

15 października obchodziliśmy 23 Dzień Papieski pt." Cywilizacja życia" , dlatego w kościele w Gościmiu została przygotowana okolicznościowa dekoracja. Przed Mszą święta odmawialiśmy Różaniec z rozważaniami zaczerpniętymi z nauczania św. Jana Pawła II.

GALERIA

IMG 20231014 121732

 

 

Parafialne Podziękowanie za plony

17 września w kościele parafialnym w Trzebiczu o godz. 11.30 ks. proboszcz Tadeusz Wołoszyn sprawował Eucharystię w intencji podziękowania za tegoroczne plony. Dekoracje kościoła przygotował KGW Stokrotki.

Podczas Eucharystii złożono także życzenia dla pań Alicji Czyrniańkiej oraz Beacie Turczyn z okazji przyznania odznaczenia " Zasłużony dla Diecezji Zielonogórskogorzowskiej".

zdjęcia : Sołectwo Trzebicz

Galeria

 

376717757 3543221459329630 8410074297186718451 n

 

 

 

30-lecie Apostolatu Maryjnego w Drezdenku

16 września w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku odbyła się Uroczystość 30-lecia AM w Drezdenku. Na te święto przybył do Drezdenka przybył Bp Paweł Socha , który przewodniczył Mszy świętej. Do Drezdenka przybyli także członkowie AM z naszego Dekanatu.  Z naszej Parafii także udali się reprezentanci na czele z ks. proboszczem Tadeuszem Wołoszyn.

zdjęcia : Aspekty

379731764 691974489640205 245764824674015340 n

 

376237787 691974472973540 2197654191993990185 n

 

378272800 691973756306945 5249438199673851995 n

KGW Stokrotki Trzebicz w Licheniu

W  dniach 9 - 10 września  KGW Stokrotki uczestniczyły w Ogólnopolskim Zjeździe Kół Wiejskich w Licheniu . Reprezentowały one naszą Parafię , Gminę oraz Powiat w Sanktuarium Maryjnym  , gdzie dziękowano za tegoroczne plony.

374276063 3538052523179857 6445817634007501648 n

Zdjęcia: Sołectwo Trzebicz

 

Galeria

 

 

Odznaczenia " Zasłużony dla diecezji zielonogórskogorzowskiej"

W dniu 8 września w katedrze gorzowskiej J. E. Ks. Bp Tadeusz Litynski wręczył odznaczenie " Zasłużony dla diecezji zielonogorskogorzowskiej" . Wyróżnienie otrzymało 21 osób , w tym 2 z naszej Parafii. Są to p. Alicja Czyrniańska oraz p. Beata Turczyn.

Zdjęcie : ZGG Gość Niedzielny

376269563 773360884795369 82718815199246767 n

Dożynki Gminne 2023 r. - Trzebicz Nowy

19 sierpnia 2023 r. o godz. 14.00 Ks. proboszcz Tadeusz Wołoszyn sprawował Eucharystię w intencji mieszkańców całej Gminy Drezenko na Lotnisku w Trzebiczu Nowym. Dziękowaliśmy za tegoroczne plony , które  w tym roku obrodziły.

369471633 6560199954048945 5005126915953734325 n

Reprezentanci Parafii na Dożynkach Diecezjalnych 2023 r.

Zwyczajem naszej Parafii jest to , iż 15 sierpnia reprezentanci uczestniczą w Dożynkach Diecezjalnych , które odbywają się w Sanktuarium Diecezjalnym w Rokitnie. Tak samo było w tym roku.

Zdjęcia : SANKTUARIUM ROKITNO

 

367722841 769482275181557 2505533985557771994 n

367737185 769482415181543 8102659049036214782 n

 

367704481 769482815181503 9041530172002453316 n

 

 

15 sierpnia - święto Matki Boskiej Zielnej

IMG 20230812 165636

 

 

IMG 20230812 165218364261432 185397111096859 4408755318500442590 n

 

 

 GALERIA

Dziś obchodzimy święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, w polskiej tradycji zwane też świętem Matki Boskiej Zielnej – patronki płodów ziemi: zbóż, owoców, warzyw, ziół i kwiatów. Genezy tego święta należy dopatrywać się jeszcze w czasach słowiańskich, zanim na ziemie polskie przybyło chrześcijaństwo. Składali oni w tym czasie ofiary z pierwocin bóstwom agrarnym. W Kościele katolickim pierwsze obchody święta Matki Boskiej Zielnej datuje się na V wiek. W różnych częściach Europy, różnie nazywa się to święto: w Czechach jest to święto Matki Boskiej Korzennej, w Bawarii i Nadrenii (południowe Niemcy) – Matka Boska Kwietna, a w Estonii – Matka Boska Żytnia.

Wniebowzięcie to jeden z czterech dogmatów dotyczących Maryi. Mówi on o tym, że po zakończeniu ziemskiego życia, jej ciało i dusza mocą Boga zostały wzięte do nieba. Definicja dogmatyczna nie rozstrzyga jednak kwestii samej śmierci Maryi. Tu teologowie dzielą się na uznających jej ziemską śmierć oraz tych, co jej nie uznają. Jednocześnie należy zaznaczyć, że Nowy Testament nigdzie nie wspomina o ostatnich dniach życia, śmierci i o Wniebowzięciu Matki Bożej. Nie ma też Jej grobu ani relikwii.

Historia o śmierci i wniebowzięciu Maryi ma swoje odbicie w apokryfach, w których przekazywana jest w barwny sposób. W jednej z opowieści znajdziemy odpowiedź na pytanie, dlaczego święto to nazywane jest Matki Boskiej Zielnej. Jak głosi przekaz po śmierci Najświętszej Marii Panny apostołowie trzeciego dnia w jej grobie nie znaleźli ciała, tylko same zioła i kwiaty. I dlatego w dniu Matki Boskiej Zielnej, patronki ziemi i roślinności, w podziękowaniu za płody ziemi i za Jej opiekę, święcono niemal wszystko co w tym czasie kwitnie i owocuje.

W tym dniu w kościołach święci się płody ziemi, a przede wszystkim dojrzałe zboża, zioła, kwiaty, a także warzywa i owoce, uformowane w bukiet. Wiązankę, w zależności od regionu, nazywa się zielem, ograbką, rózgą, kępką, albo po prostu bukietem. Według starej tradycji, w bukiet do poświęcenia w tym dniu wiązano 7 lub 77 różnych ziół i zbóż, później także kwiatów. Siódemka już w Starym Testamencie była symbolem doskonałości. Obecnie skład bukietu jest nieco uboższy, zawiera głównie zboża, zioła i kwiaty i ma bardziej symboliczny wymiar.

Dawniej do bukietu wkładano zioła o właściwościach leczniczych: bylicę, macierzankę, miętę, piołun, chaber, kopytnik i krwawnik; kwiaty polne i ogrodowe, kłosy zbóż, len, makówki i konopie, warzywa i owoce: marchew, jabłko, gałązkę z późnymi wiśniami, gałązki leszczynowe z orzechami. W bukiecie nie mogło zabraknąć również kopru, stosowanego w lecznictwie ludowym przede wszystkim na dolegliwości trawienne. Jego owoce działają rozkurczająco na przewód pokarmowy, drogi żółciowe i moczowe. Napar na bazie kopru podawano w dolegliwościach brzusznym nawet niemowlętom.

Powszechnie wierzono, że bukiet poświęcony w kościele nabierał niezwykłych właściwości zabezpieczających i leczniczych. Zioła z niego wykorzystywano w leczeniu ludzi i zwierząt gospodarskich, okadzano nimi izbę i obejście dla ochrony przed burzą, pożarem i epidemią lub po to, by „diabeł nie kusił”. Poświęcone wiązanki przechowywano za świętymi obrazami, obok wianków z Bożego Ciała nad drzwiami wejściowymi, czy na ścianie frontowej, na strychu, w oborach koło okna, w sąsiekach stodoły. Zatknięte na polu ochraniały przed piorunami i robakami, umieszczone w stodołach przed myszami. Chroniły także od czarów i uroków, wkładano je również zmarłemu do trumny.

 

W trakcie mszy św. błogosławieństwo ziół i kwiatów odbywa się zazwyczaj po modlitwie po Komunii świętej.

Bukiety kwiatów, roślin zielonych i ziół leczniczych, które przynieśli wierni oznaczają duchową dojrzałość Maryi i bogactwo łask, jakimi Bóg Ją obdarzył. Wierni proszą Boga, aby te zioła, kwiaty i owoce, przez Niego błogosławione, służyły dobru ludzi i zwierząt. Tekst modlitwy poświęcenia jest bardzo barwny i eschatologiczny – warto go zacytować w całości:

„Panie, nasz Boże, Ty sprawiasz, że na ziemi rosną trawy, zioła i zboża na pożywienie i lekarstwo dla ludzi i zwierząt. Od Ciebie pochodzi obfitość wody i promieni słońca, aby wszystko, co się zieleni i rozkwita, owocowało, gdy nadejdzie czas zbiorów.

Prosimy Cię, pobłogosław przyniesione do Ciebie pierwociny zieleni tego roku, młode pędy zbóż, trawy, zioła i kwiaty. Zachowaj je od suszy, gradu, powodzi i wszelkiej szkody, aby wzrastały, radowały oczy, przynosiły jak najobfitszy plon i mogły służyć zdrowiu ludzi i zwierząt.

A gdy będziemy schodzić z tego świata, niech nas, niosących pełne naręcza dobrych czynów, przedstawi Tobie Najświętsza Dziewica Wniebowzięta, najdoskonalszy owoc tej ziemi, abyśmy zasłużyli na przyjęcie do Twojego domu. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.”

Następnie celebrans kropi wodą święconą zgromadzonych i przyniesione przez nich bukiety ziół.

1 sierpień - Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

1 sierpnia obchodzona jest Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego.  W całym naszym kraju o godzinie 17.00 zawyły syreny pożarowe przypominające rozpoczęcie działań  , w godzinę W.  W wielu miejscach wywieszono flagi narodowe oraz flagi Polski Walczącej. Pamiętajmy o tych , którzy oddali swoje życie za Ojczyznę , abyśmy " mogli żyć w kraju wolnym i niepodległym" . Cześć i chwała Bohaterom.

 

 

 

364117204 619677240262383 655062771673543365 n

 

358144969 2552857574871988 8254173228182096145 n

Poświęcenie pojazdów Akcja św. Krzysztof 2023r.

Jak co roku w niedzielę poprzedzającą wspomnienie św. Krzysztofa  , w naszej parafii odbyło się poświęcenie pojazdów po każdzej Mszy świętej. Podczas poświęcenia składamy ofiary na misje na zakup pojazdów  misjonarzom , aby mogli przemieszczać do osób potrzebującym.

 731d77ddacb9926d5bb168e466568270 w800 h450 cp

GALERIA

Uroczystość NMP z Rokitna w Parafii

Dziś obchodzimy Uroczystość NMP z Rokitna . Jest ona Patronką naszej Diecezji. Wielokrotnie odwiedzamy nasze Sanktuarium Diecezjalne, gdzie na wzgórzu rokitniańskim znajduje się jej wizerunek.  18 czerwca 1989 roku kard. Glemp ukoronował Maryję w Rokitnie .  Koronę Naszej Matki poświęcił Ojciec święty Jan Paweł II w Rzymie. Ofiarował również złotą różę , srebny różaniec, który znajduję się obok wizerunku. 

Dziś w kościele filialnym w Gościmiu  przed Mszą św odmówiliśmy Litanię do Niej  prosząc o potrzebne łaski, a przede wszystkim o pokój na świecie , tak jak napisane  po łacinie na wizerunku w orle: "Da pacem, Domine, in diebus nostris” -  Daj, Panie, pokój w dniach naszego życia (naszym czasom).

 

 

IMG 20230618 111825

 

Galeria

Odpust Parafialny 2023 r.

Dziś w naszej Parafii obchodziliśmy urodziny. Patronem naszej Parafii Najświętsze Serce Boże. Sumę odpustową sprawował ks. dziekan Zdzisław Palus. Uroczystości rozpoczeliśmy Mszą świętej , a poniej odbyła się procesja eucharystyczna. Uroczystość uświetniła nam Orkiestra Dęta. W ogrodach plebanijnych przygotowany był posiłek.

 IMG 20230611 121029

 

 

GALERIA

 

 

Boże Ciało

Boże Ciało jest liturgiczną uroczystością ku czci Najświętszego Sakramentu. Historia tego święta związana jest z objawieniami Julianny Cornillon z Francji, które miały miejsce w 1209 r. Początkowo święto obchodzono w diecezji Liege, później zaś zostało rozszerzone na Germanię. Rok po cudzie eucharystycznym w Bolsenie papież Urban IV bullą "Transiturus" ustanowił święto Bożego Ciała dla całego Kościoła.

 IMG 20230608 100134

 

GALERIA

Zesłanie Ducha Świętego

W Święta Zesłania Ducha Świętego wspomina się wydarzenie wylania Ducha Świętego na Dwunastu Apostołów i na Matkę Zbawiciela, Marię. Schronieni w wieczerniku przed prześladowcami otrzymali moc Ducha Świętego, dzięki któremu bez lęku zwiastowali Ewangelię o śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.
Zielone gałązki, najczęściej brzozy lub lipy, zatykano za drzwi, futryny okien, a w izbach za obrazy. To właśnie od tego zwyczaju wywodzi się ludowa nazwa święta – Zielone Świątki. Gałęzie brzozy przytwierdzone do ściany chroniły dom przed pożarem.
 Tatarak ma magiczną moc odstraszania złych mocy. Przyozdabiano nimi obficie domy i podwórza, liście przylepiano też na szyby. Specyficzny zapach tataraku miał także odstraszać nieproszonych gości z innego świata.

 IMG 20230527 174928

 

GALERIA

Czuwanie Fatimskie

14 maja rozpoczęliśmy cykl Czuwań Fatimskich, które odbywać się będą co miesiąc do października. 

 

„Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz to nowym pokoleniom. Ku coraz nowym „znakom czasu”. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo”.

św. Jan Paweł II; 13 maja 1982 r.


W drugim objawieniu fatimskim, 13 czerwca 1917 roku, Matka Boża powiedziała do Łucji: „Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo, obiecuję ratunek” Zapewniła również: „Ucieczką twoją i drogą, która doprowadzi cię do nieba, będzie moje Niepokalane Serce” Te obietnice nie przeminęły i nie przemijają. To jest Apel skierowany do każdego z nas. I dzisiaj Matka Boża mówi do mnie i do ciebie: Przyszłam upomnieć ludzi, aby odmienili swoje życie! Pokutujcie i nawracajcie się! Módlcie się i módlcie się wiele! Odmawiajcie codziennie różaniec! Czyńcie ofiary za grzeszników! Pomóżcie zwyciężyć memu Niepokalanemu Sercu!


Serdecznie zapraszamy
!

GALERIA

346147259 3499140497070192 7026105171875595101 n

 

I Komunia święta

7 maja w naszej Parafii odbyła się Uroczystość I Komunii świętej dzieci klas 3 . Na zakończenie Białego Tygodnia 17 maja dzieci pod przewodnictwem ks. proboszcza udali się do Sanktuarium w Rokitnie , aby podziękować za przyjęcie tego sakramentu.

GALERIA

 

IMG 20230517 WA0004

Pomoc dla pogorzelców

23 Kwietnia Szkoła Podstawowa im . św. Jana Pawła II po Mszy świętej w Trzebiczu  przeprowadziłą sprzedaż ciasta  . Pieniążki zebrane podczas tej inicjatywy zostaną przekazane pogorzelcom z naszej gminy.

Autor zdjęć : SP Trzebicz im. św. Jana Pawła II.

GALERIA

 

343147352 182911104636278 6463951093452034158 n

 

18.04.2023 r. - Spotkanie Rady Kapłańskiej w Paradyżu

Ks. Proboszcz uczestniczył jako przedstawiciel Dekanatu Drezdenko w Radzie Kapłańskiej w Paradyżu.

Autor zdjęć: ZGG Gość Niedzielny

815486 cYwq DSC 1071 83.jpg

 

 

815488 QxoR DSC 0985 98.jpg

815517 lyNq DSC 1006 98.jpg

Święta Wielkanoc 2023 r.

Święta Wielkanoc 2023 r.

 

 

 

338589585 254278500357099 621738536489509388 n

X konkurs Tradycji Wielkanocnych

Już po 10 odbył się Konkurs Tradycji Wielkanocnej na terenie naszej Parafii . Na to wydarzenia przybyły Władze Samorządowe. Okolicznościowe słowo do zgromadzonych wygłosił Wojewoda Lubuski , Starosta Powiatu , Burmistrz oraz Ks. proboszcz Tadeusz Wołoszyn. 

337892913 663400498928361 1433002628389979167 n

 

 

 

xkonkurs

Wizytacja Parafii 2023 r

W dniach 27 - 29 stycznia  odbyła się Wizytacja Kanoniczna  Parafii . Do Parafii przybył Bp Adrian Put . Podczas niej udzielił Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży, dokonał poświęcenia kaplicy w ORW Gościm. Odbyły się również spotkania w naszych szkołach oraz z liderami grup i stowarzyszeń naszej Parafii.

GALERIA

bpadrian2023

Niedziela Palmowa , Rocznica śmierci JP2

 1000004615

GALERIA

Poświęcenie ścieżki rowerowej odcinek Trzebicz - Gościm

1 kwietnia ks. proboszcz Tadeusz Wołoszyn uczestniczył oraz poświęcił ściężkę rowerową.

posw2

 

339312619 514025160946707 7611000642692115839 n

 

338562633 1189602565255214 2983975308548603996 n

Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci SP Trzebicz

W dniach 22-24 marca  trwały Rekolekcje Wielkopostne dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trzebiczu. Prowadził je ks. Maciej Guziejko CRL.

 

hdimg914c3aa759a72e4e559fb3e3bfd006

Galeria

 

Rekolekcje Wielkopostne

W Parafii Trwają Rekolekcje Wielkopostne prowadzi je ks. Maciej Guziejko CRL.

 

IMG 20230319 103004

 

Droga Krzyżowa ulicami Trzebicza

 W dniu 19.03.2023 r. odbyła się Droga Krzyżowa ulicami Trzebicza . Hasłem przewodnim były słowa " Przyjacielu po coś przyszedł? ". Krzyż niosły poszczególne stany naszej Parafii . Rozważania prowadził ks. proboszcz Tadeusz Wołoszyn oraz Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii p. Radosław Zemsta . Śpiew prowadziła p. Iwona Nawrot. Poniżej fotorelacja:

 Galeria

 

IMG 20230319 152514